
lauantai 22. helmikuuta 2014
Tarpeellinen taulukko sukkien neulomiseen
Huppista keikkaa - tämä erittäin kiitetty taulukko ei siis ole omasta päästäni lähtöisin. Jostakin syystä multa jäi lähde tästä alunperin pois, mutta kiitokset valveutuneelle lukijalle, sain linkin hältä. Eli ao. taulukon alkuperäinen koti löytyy: http://teeitse.punomo.fi/cat/ neulonta/asusteita_vaatteita/ sukkien-koko.html

Tilaa:
Lähetä kommentteja (Atom)
KIITOS
VastaaPoistaKiitokset minultakin! Oikein tarpeellinen taulukko kaikille neulojille.
VastaaPoistaHmm.. EilaA kiitteli myös FB:ssä tätä taulukkoa ja kas, näyttipä tutulta
VastaaPoistaSe on minun tekemäni taulukko ja kopioitu tänne. Täällä on alkuperäinen http://teeitse.punomo.fi/cat/neulonta/asusteita_vaatteita/sukkien-koko.html
Punomon tavoitteena on jakaa käsityötietoa, mutta lähdettä ei sasi jättää mainitsematta ja lupa kopiointiin tulee aina verkossakin pyytää! Linkitys Punomon Neulontaan ja lähteen mainitseminen olisi oikeaoppisempi tapa.
Ystävällisin terveisin Pirjo Punomosta
Kiitos Pirjo kun otit yhteyttä! Itse olen törmännyt tähän taulukkoon jossakin blogissa, jossa ei myöskään ollut tuota alkuperää tiedossa ja mainittuna. Nyt kun sen tiedän - ilolla tuon tiedon liitän tekstiinkin. Saanhan tuon superhyödyllisen taulukon edelleen blogissani pitää? Tuon kun neuloessa piän yleensä auki tietokoneella... Tää blogi kun on vähän niinkun muistilista itselleni kaikesta mielestäni mielenkiintoisesta ja tarpeellisesta, sen lisäksi, että tuotoksianikin täällä esittelen.
VastaaPoista